RoFoods Blog

“Gelecekte Marketler İnsansız Olacak!” Demişler Miydi? Gelişen Teknoloji ile İşte İnsansız Market!

Kasiyersiz, insansız deyince insanın aklına ilk robotlar geliyor ama öyle değil. Zaten bahsettiğimiz şey aslında tam olarak market de değil. Otomat hiç değil. Sakin olun, anlatacağız!

Bundan yıllar önce kimsenin aklına gelmezdi tabi insansız market diye bir şeyin var olacağını. Ama yeni teknoloji marketlerinin hızla hayatımıza girmesiyle birlikte market olgusu çok daha farklı bir boyuta evirildi. Yakın bir zaman içerisinde de “kasiyersiz market” terimini hayata geçiren kişiler olarak beyaz yakalıların hayatlarına yepyeni bir soluk getirdik.

 

Gelişen Teknolojinin Nimetleri; İnsansız Market

Şimdi bir market rafı hayal etmenizi istiyoruz. İçerisinde onlarca yiyecek ve içecek seçeneğinin olduğu, çeşitli tatlı atıştırmalıklardan tutun sağlıklı alternatiflere kadar her şeyi barındırdığını düşünün. Gidiyorsunuz, seçtiğiniz ürünü alıyorsunuz ama o da ne? Ödeme yapabileceğiniz bir kasa ya da kasiyer ortalıkta görünmüyor. Bu noktada gözleriniz birini aramasın çünkü aslında kasanızı cebinizde taşıyorsunuz; evet, cep telefonunuz! RoFoods mobil uygulama üzerinden, aldığınız ürünün barkodunu okutarak direkt kredi kartınızla ya da yemek kartınız da olabilir, ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. İşte zaman kazandıran teknoloji diye buna denir!

Bahsetmiş olduğumuz insansız market, yani RoFoods aslında tam olarak bu oluyor. RoFoods, plaza ve ofis katlarına kurulabilen bir self servis alanı olarak da tanımlanabilir. Çalışırken aniden bastıran acıkmaların, şöyle kahveli – çaylı tatlı bir mola ihtiyacı duyanların imdadına hızlıca yetişen bir hızır market.

 

Duyduk ki Her Sabah Hamur İşi Yemekten Sıkılmışsınız

E tabi her sabah bas tostu, bas tostu nereye kadar! Ya da o yağlı poğaçanın mide yakması durumundan gına gelmedi mi? Hadi tüm bunları geçtik, o alınan kalorilerin hesabını kim verecek? Yurdumuz beyaz yakalısı da istemez miydi her sabah mükellef bir kahvaltı sofrasına uyanıp, holding sahibi edasıyla portakal suyundan bir yudum alıp evden çıkmayı! Belki mükellef bir kahvaltı sofrası sunamayabiliriz ama sabahları portakal suyunuza eşlik edecek pek çok sağlıklı alternatifi sizinle buluşturabiliriz. Sabahları güne kahvesiz ya da çaysız uyanamayanlardansanız yine masanızdan önce RoFoods’a uğrayarak güne harika bir başlangıç yapmanızı sağlayabiliriz. Çünkü evet, kahvaltının mutlulukla kesinlikle bir ilgisi var!

Sadece kahvaltı olarak düşünmeyin elbette. Öğle ve ara öğünlerde de RoFoods çalışanlara en sağlıklı ve en lezzetli alternatifleri sunmaya devam ediyor. Üstelik tüm bunlara sıra beklemeden ulaşabilme imkanı sağlıyor. Yani anlayacağınız tüm beyaz yakalıların değerli vakti bize emanet!

 

İlginizi Çekebilir: Teknolojiyi Marketle Buluşturuyoruz! Kurumlar İçin Market

 

Kasiyersiz Market RoFoods Nasıl Kasiyersiz Olabiliyor?

Söz konusu yeni teknoloji marketleri olunca, zamanla çağın çok ötesinde düşünmeye başlıyorsunuz. “Gelecekte marketler insansız olacak” deselerdi elbette ki buna kimse inanmazdı. Ama imkansızı mümkün kılmak teknolojiyi doğru kullanmakla doğru orantılı. RoFoods da bunu yapıyor aslında. İnsan ve kasa yok. Onun yerine teknoloji var. Kasa işlemini sizin cep telefonunuz görüyor. Yani RoFoods mobil uygulamayı indiriyor, ürününüzü seçiyor, raftan gidip alıyor ve ödemeyi de kredi kartınız ya da yemek kartınızla mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Şimdi diyecekseniz ki, bu suistimale çok açık bir konu değil mi? Bunun için de görüntü tanıma sistemi kullanıyoruz. Olası bir suistimal durumunda da hemen ilgili şirketin insan kaynakları birimi ile iletişime geçiliyor.

 

RoFoods’un Hem Şirketler Hem de Beyaz Yakalılar İçin Avantajları Neler?

  • İnsansız market ya da kasiyersiz market aslında başlı başına bir avantaj sağlıyor. Çünkü kasa olmayınca bir kasa sırası da olmuyor haliyle.
  • Kasa sırası olmaması, tamamen teknolojik bir ürün olması çalışanlara zaman kazandırmış oluyor.
  • RoFoods, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Dolayısıyla çalışanların sağlıklı beslenmelerini teşvik etmiş oluyorsunuz.
  • Motivasyon arttırıcı bir etkisi var çalışanlar üzerinde. Zorlu bir işin ardından kendisini ödüllendirmek isteyen de, işlere gömülmeden önce taze bir atıştırmalık almak isteyen de, şöyle bir nefesleneyim kısa bir mola vereyim diyen de soluğu RoFoods’ta alıyor.
  • Tüm sağladığı bu ayrıcalıklar çalışanların verimini ciddi oranda olumlu etkiliyor.

 

RoFoods’un ayrıcalıklı dünyasıyla tanışmak için geç kalmayın. Hemen buraya tıklayarak, yüzlerce ürün seçeneği olan RoFoods dünyasına giriş yapın. RoFoods’la ilgili en güncel paylaşımlardan haberdar olmak için de Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.