RoFoods Blog

Hızlı Büyüyen Start-Up RoFoods Tekrar Karşınızda

2016 yılında kurulmuş, henüz çiçeği burnunda bir start-up olan RoFoods, günümüzde çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

 

Belki çok zaman geçmedi ama bu büyüme o kadar hızlı gerçekleşiyor ki, nereden nereye demeden de edemiyor insan. Hal böyle olunca yeni teknoloji kavramı ile birlikte RoFoods da start-up dünyasındaki yerini aldı. Peki, bu serüven nasıl başladı? Biraz RoFoods’un çocukluğuna inelim beraber.

 

Start-Up Dünyasına Yeni Bir Soluk Getiriyoruz

Yani aslında söylediğimiz gibi, 2016 yılına dayanıyor bu macera. Çok da eski olduğunu söyleyemeyiz. Amaç, markette kasada geçirilen süreyi azaltmak ve çalışanların yiyecek içecek anlamındaki ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde çözmek. Hala daha bu amaçla hareket ediyor ve ürün yelpazemizi her geçen gün arttırıyoruz. Bunun için en yeni teknolojilerden, hatta çağımızın teknolojisi olarak nitelendirebileceğimiz yapay zeka entegrasyonu ile başlıyor her şey. Bir de görüntü işleme üzerine kurulu bir sistem yer alıyor. Kasiyersiz ödeme olayını hayata geçirmek için en inovatif fikirleri geliştiriyoruz.

 

Yılın En Başarılı Girişimlerinden Biri

2019 yılına geldiğimizde RoFoods, yatırımcıların ilgisini çekmeye başlıyor. Yapay zeka ve mobil ödeme teknolojilerini kullanarak işyerlerine ve plaza katlarına kurulan bir self-servis alanı olarak RoFoods, yılın en başarılı girişimlerinden biri olarak parlamaya çoktan başlamış oluyor. Yerli bir teknoloji girişimi olması zaten apayrı bir gurur. Hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren RoFoods, aynı yıl içinde 660 bin Euro yatırım alarak, başarısını taçlandırmış oluyor. Ve tabi bu hamleyle birlikte aslında her şey daha yeni başlıyor! Şimdi sıra daha çok çalışmaya geliyor.

RoFoods, zaten bu yatırım öncesinde de çok hızlı bir büyüme ivmesi yakalamıştı. Bu yatırım,  bu ivmeyi sürdürmek ve RoFoods’u bir sonraki aşamaya taşımak için yepyeni bir başlangıçtı ki öyle de oldu. O günden bugüne RoFoods, erişilen kişi sayısını 2 katına çıkarmayı hedeflerken, günümüzde 30 lokasyonda ve 25.000 kullanıcıya hizmet veren bir girişim halini aldı.

 

Peki, RoFoods Tam Olarak Ne Yapıyor?

Yola mikro market olarak çıkmış olsak da, aslında biz tam olarak bir market değiliz. Ama evet, market gibiyiz de. Tek farkımız kasa, kasiyer ve sıra beklemek yok. Bunlar yerine yeni teknoloji entegrasyonlarını hayata geçirdiğimiz bir sistemimiz var. Yani evet, kasiyersiz market gibi düşünebilirsiniz, kasanızı cebinizde taşıyorsunuz; cep telefonunuz. Bilgisayar başında çalışırken, aniden bastıran acıkmalara ya da iç kazınmalarına acil çözümler sunuyoruz. Bunun yanı sıra kahvaltı ve öğle yemeği zamanlarında da beyaz yakalılar için çok sayıda alternatif sunuyoruz. Yüzlerce ürün seçeneğini mobil uygulama üzerinden görüntüleyebiliyor, seçtiğiniz ürünü RoFoods noktasından alıp, ödemeyi de yine mobil uygulama üzerinden, ayrıca yemek kartlarınız ile de gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Herhangi bir suiistimal olması da pek olası değil. Çünkü RoFoods’un içerisinde 3 farklı görüntü alan bir görüntü işleme sistemi mevcut. Böyle bir durum söz konusu olursa da zaten hemen ilgili şirketin İK departmanı ile iletişime geçiliyor.

 

Kimlerle Çalışıyoruz?

Gururla söylüyoruz ki Türkiye’nin en büyük markaları ile çalışıyoruz. Çok çalışmanın ve onca başarının en güzel hediyesi de böylesine değerli markalarla işbirliği içerisinde olmak. Bünyesine dahil olduğumuz markalar arasında Yurtiçi Kargo, LC Waikiki, Arçelik, Kariyer.net yer alıyor. Ayrıca DeFacto, Vodafone, ÇiçekSepeti, HDI Sigorta, Koçtaş, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım da bulunuyor.

 

Siz de RoFoods’un ayrıcalıklı dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Siz de bu dünyanın bir parçası olmak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca RoFoods’la ilgili en güncel paylaşımlardan haberdar olmak için de Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.