RoFoods Blog

Verimli Çalışma Ortamının Olmazsa Olmazı: Çalışan Mutluluğu ve Motivasyonu

Mutlu çalışan, üretken ve odaklı olmasıyla şirketiniz için değer yaratan kişidir aslında. Çalışan motivasyonumuzla ilgili yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Çalışanlarınız mutsuz hissettiklerinde üretken olamazlar ve iş değiştirme olasılıkları her zaman daha yüksektir. Çalışan motivasyonunu sağlamak için işyeri ortamınızda ufak değişiklikler yapmanız gerekebilir bazen. Mesela ofisinize insansız market kurarak bunu yapabileceğinizi söylesek size? Çalışan motivasyonunu sağlamak, mutlu çalışan kişilerle yolunuza devam etmek için ihtiyacınız olan tek şey ofis geliştirme aksiyonu. Bunu da insansız market RoFoods ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar!

 

Mutlu Çalışan Diye Bir Kavram Olabilir Mi Gerçekten?

Evet, tabi ki de olabilir. Ancak mutluluğun geçici bir kavram olduğunu bilerek hareket etmek gerekiyor. Dolayısıyla bu geçici kavram için kalıcı çözümler sunmak lazım. İşin aslı şu ki şirketin başarısı ve bireysel başarılar bir yere kadar çalışanları mutlu ediyor. Her yerde duyduğumuz ve beyaz yakalılar için söylenen o “takdir etmek” eylemi de bir zaman sonra geçerliliğini yitiriyor. Çünkü mutlu çalışan yaratmak için mutlu bir çalışma ortamına da ihtiyaç var. İşte insansız market RoFoods, beyaz yakalılara bunu vadediyor.

 

Peki, RoFoods Nedir ve Bunu Nasıl Yapıyor?

RoFoods, işyerlerine ya da plaza katlarına kurulabilen bir self-servis alanı. Market gibi görünen ama tam olarak market olduğunu söyleyemeyeceğimiz bir alan. Her ne kadar bu sefer akıllara otomat gelse de, otomat algısından da biraz uzaklaşmak gerekli. Çünkü RoFoods bir otomat da değil. Market, kasiyer, kasa ve sıra beklemek gibi kavramlar RoFoods’un doğasına aykırı. RoFoods, zaman kazandıran teknolojilerden birini sunmaktadır. Mesela çalışanlarınız mola vermek istediğinde, içleri kazındığında, canları atıştırmalık çektiğinde ya da ana öğünlerde RoFoods noktasına giderek direkt ürününü alabilmekte ve ödemeyi de mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Çalışanları her sabah bekleyen lezzetli bir kahvaltının ve sıcak içeceklerin varlığı da onların daha sağlıklı beslenmelerine olanak sağlayan bir şey. Yine aynı şekilde öğle yemeklerinde fast-food yemekten ziyade daha sağlıklı alternatiflerin olması ve tüm bunlara zaman kaybetmeden ulaşabilmeleri de artı bir motivasyon kaynağı olarak öne çıkıyor diyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir: “Gelecekte Marketler İnsansız Olacak!” Demişler Miydi? Gelişen Teknoloji ile İşte İmkansız Market! 

 

Mutlu Çalışan: Onlara Alternatif Çalışma Alanları Yaratın

Daha üretken ve verimli bir çalışma ortamı sağladığınızı düşünebilirsiniz. Ama inanın bize yer değişikliği her zaman iyidir. Bir kere insanın havasını değiştiriyor her şeyden önce. Dolayısıyla bizler de bunu düşünerek bazı RoFoods noktalarında alternatif çalışma alanları da hayata geçirdik. Gürültülü ortamdan bunalan, o an daha izole bir çalışma ortamına ihtiyaç duyan ya da sadece ortam değişikliği arayan çalışınınız için böyle bir yerin varlığı, doğrudan çalışan motivasyonuna olumlu yönde etki ediyor. Mutlu çalışan bireyler için çalışma ortamınızda alternatifler yaratmak, üretkenlik için oldukça önemli.

 

Kahvaltının Motivasyonla Bir İlgisi Olmalı

Mutlulukla olan ilgisini biliyoruz ama söz konusu beyaz yakalı dünyası olunca işler biraz değişiyor. Yağlı poğaçaların mideleri yakan dünyasından, daha sağlıklı kahvaltı alternatiflerinin yer aldığı bir dünyaya geçiş yapabilirsiniz. Böylece çalışan mutluluğunu doğrudan arttırabilirsiniz ki zaten yapılan araştırmalarda da hep aynı sonuçlar elde ediliyor. Molaların en güzel halini sunan RoFoods’un çalışan motivasyonuna sandığınızdan çok daha fazla etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Çalışanlarınızı mutlu etmek için sizleri RoFoods’un ayrıcalıklı dünyasına davet ediyoruz. Hemen buradan detayları inceleyebilir ve bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca RoFoods hakkında en güncel paylaşımlardan haberdar olmak için Instagram hesabımızı da takip etmeyi ihmal etmeyin deriz.